Melon

Historia i pochodzenie

Melon to owoc egzotyczny, który pierwotnie występował jedynie na terenie Afryki i Azji Południowej. Na obszary kontynentu europejskiego dotarł dopiero za czasów Imperium Rzymskiego. W naszych czasach te smaczne, soczyste owoce pozyskiwane i uprawiane są w wielu krajach europejskich.

Wygląd owocu

Melony to duże owalne owoce. Posiadają one twardą skórkę, pod którą znajduje się soczysty miąższ koloru żółto-pomarańczowego. Sama skórka owocu przyjmuje kolor żółty, lecz także różne odcienie zieleni.

Jaka jest zawartość melona?

Melony to bardzo soczysty owoc, który w ponad osiemdziesięciu procentach składają się z wody. Ponad to, w stu gramach owocu znajduje się niemal gram tłuszczy, ponad gram białka, a także niecałe dziewięć gramów węglowodanów. Oprócz tego, w melonie znajdują się takie witaminy jak witamina C, witamina A, a także witaminy z grupy B (B1. B2. B6). Składnikami mineralnymi, jakie znaleźć można w melonie są potas, wapń, magnez, a także fosfor.

Jakie są właściwości melona?

Melony przydają się w przypadku takich dolegliwości jak choroby nerek czy także choroby reumatyczne. Są one moczopędne, a także mają działanie przeczyszczające, regulują one działanie układu trawiennego. Co ważne i ciekawe, w stu gramach melona znajdziemy aż dwadzieścia pięć procent dziennego zapotrzebowania na witaminę C. Zawartość potasu pozytywnie wpływa na pracę układu nerwowego.